• Destek: 224 443 27 82
  • info@olusumasansor.com

Hakkımızda

Bizi tanıyın

Oluşum Asansör, Muzaffer Güngezerler tarafından 2003 yılında asansör sektöründeki 13 yıllık tecrübenin ardından asansör malzemeleri satışı amacıyla kurulmuş, bu faaliyeti 5 yıl sürdürdükten sonra 2009 yılı ocak ayından itibaren kendi markasıyla binalara asansör uygulamasına başlamıştır. Oluşum Asansör yaptığı uygulamalarda kesinlikle kaliteden taviz vermeden müşteri memnuniyetini ve güvenirliğini en üst düzeyde tutma amacındadır. Asansör CAN taşıyor bunu biliyoruz ve bu bilinçle asansör yapıyoruz.

Teknolojik gelişmeleri takip ederek, kalite sorumluluğu ve devamlılığı ilkesiyle çalışan, asansör konusunda bilgi birikimine sahip eğitimli elemanlar yetiştiren ve buna paralel olarak prestijli projelere imza atan bir kuruluş olmayı hedefliyoruz. Kaliteden ödün vermeden, müşteri memnuniyetini, can ve mal güvenliğini her şeyin üstünde tutarak çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz.

 

Bursa’da Asansör

Bursa’da asansör denildiğinde en kaliteli firmalar arasında yer alan ve sektöründe öncü olan Oluşum Asansör 2003 senesinden bugüne 13 yıllık tecrübeyi müşterilerine aktarmaktadır. Dikey belirlenmiş bir alanda insan ve yük taşımalarında kullanılan araç olan yani asansörlerin malzemelerini satış için kurulan ve bu faaliyetini 5 yıl sürdürdükten hemen sonra 2009 yılında asansör üretimi uygulamasına başlayan firma sektörüne öncülük edecek bilgiler sunmayı da bir hizmet olarak benimsemiştir. Bu kapsamda içinde bulunduğunuz sayfada yer alacak bilgileri derleyen Bursa firması sizlere yardımcı olabilmeyi bir mutluluk bilmektedir.

 

Asansörün Tarihçesi

Tarihte çok daha geriye giderek neler olduğuna bir bakmak gerekmektedir. Milattan önce 236 yılında asansörlerin Romalılar tarafından kullanıldığını belirten yazar ve mimar olan Marcus Vitruvius Pollio ( Wikipedıa, Vitrivius Pollio ) sayesinde tarihte çok eskilerden beri kullanılan bir araç olduğu öğrenilebilmektedir. Daha yakın tarihte XIX. Yüzyılda madenlerde kömür ve diğer madenlerin çıkarılması fabrikada ise her türlü materyalin taşınmasını sağlayan yük asansörlerinin kullanımına sahne olmuştur. Ancak ilk kullanımlarda bulunulan asansörler güvenliği yeterince sağlayamamaktaydı. Bu sebeple yapılan tüm yapılar insanların yürüyerek merdiven çıkılabileceği ortalama yükseklik olan 5 – 6 katlı yapılmaktaydı. Bu problemi gören ve sonralarda tüm dünyaya icat çıkaracak olan Elisha Otis ( Wikipedia, Elisha Otis ) ilk güvenli asansörü 1853 yılında Crystal Palace’da göstermiş ve aynı yıl satışını gerçekleştirmiştir. Henüz 19 yaşındayken evinden ayrı yaşamak için New York’a yerleşen Elisha’nın vefatının ardından Charles ile Norton isimli oğulları Otis Brothers adlı firmayı kurmuşlardır. Sonrasında büyüyen bu şirket günümüzde ise United Technologies Corporation adlı firmanın bir yapısını oluşturmaktadır. İnsanların güvenliğini sağlayan bu icat XIX. Yüzyılın ortalarına denk gelmektedir. Öncesinde yaşanan onca güvenlik sorunu ve yaralanmaları ve ölümleri beraberinde getirmiştir. Güvenli asansörler ise bu sorunu buhar makinesinin bir tamburu döndürerek kabini çeken halatı ise tamburun üzerine sarmasını sağlayarak çözmüştür.

Ülkemizde ise İzmir’in Tarihi Asansör ( Wikipedia, Tarihi Asansör ) 1907 yılında kule şeklinde yaptırıldığını ve iş adamı olan Nesim Levi tarafından 155 basamağa karşılık gelecek şekilde inşa edildiği bilgisi bulunmaktadır. Asansör kapısında İbranice yazılar bulunmaktadır. Bulunduğumuz Bursa şehrimizde ise asansör tarihçesini detaylıca anlatan bir kaynak henüz bize ulaşmamıştır. Sizlerde bulunan her türlü kaynağı değerlendirerek yazımıza ekleyeceğimizi, bize bu konuda çekinmeden info adresimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

 

Kalite Belgelerimiz


612345


Menu